خرید المنت در تهران انواع المنت
دسته بندی :

در زندگی جوامع امروزی استفاده از حرارت و گرما جایگاه خاصی دارد. و همانطور که می دانید ابتدایی ترین روش های گرم کردن که انسان از آن ها استفاده میکردند آتش زدن هیزم و چوب بوده است. که بعدها با پیشرفت تکنولوژی انسان ها توانستند با تولید بخاری های نفتی، گازی و هیترهای برقی جایگزین مناسبی برای روش های قدیمی ایجاد کنند.

المنت حرارتی چیست؟

رایج ترین روش برای گرم کردن سیالات و قالب ها استفاده از المنت حرارتی یا صنعتی می باشد. که المنت حرارتی، از یک رشته سیم نازک نیمه هادی با مقاومت بالا تشکیل شده است. و این سیم دارای مقاومت به دور یک هسته ی سرامیکی نسوز پیچیده شده است که خاصیت داغ شوندگی و تحمل جریان الکتریکی بالا را دارد و با گذشتن جریان برق از آن گرما تولید می شود. جنس اصلی المنت ها از نیکروم یا نیکل-کروم می باشد و دارای توان یا قدرت های متفاوتی می باشند.

تولید و پخش المنت حرارتی در لاله زار
انواع المنت حرارتی

نکته:

از سیم المنت به تنهایی نمی توان استفاده کرد ان هم به صورت مستقیم، زیرا هم اتصال الکتریکی یا همان احتمال برق گرفتگی وجود دارد و هم اینکه انتقال دما به کندی صورت می گیرد که این باعث شکستگی سیم المنت می شود. بنابراین سیم المنت ها را با توجه به نوع استفاده ی آنها درون روکش های عایق شده قرار می دهند که این روکش ها می توانند انتقال دهی دما را بهتر کنند و همچنین احتمال برق گرفتگی و اتصال الکتریکی را به صفر برسانند.

انواع المنت حرارتی و کاربرد آنها:

المنت شیشه ای:

این نوع هیترها از گاز هالوژن پر شده اند که می توانند افزایش دما را تا 2600درجه سانتیگراد فراهم کنند. از این نوع هیتر در صنایع گرمایش پلاستیک، آزمایشات تحقیقی در تغییر شکلهای گرمایی و دستگاه های خشکن و همچنین گرم کردن تابشی استفاده می نمایند.

المنت سرامیکی:

این نوع هیترها از عایق الکتریکی سرامیکی استفاده میکنند و در بیشتر مواقع به صورت حلقه ای ساخته می شوند. که از المنت سرامیکی در صنایع بسته بندی، صنایع غذایی، صنایع تولید پلاستیک، تولید لوله های پلی اتیلن و تولید کاشی و سرامیک استفاده می کنند.

تولید المنت سرامیکی - ساخت المنت سرامیکی
المنت سرامیکی

المنت میله ای:

از پر مصرف ترین المنت در صنعت ها می باشد که در اندازه های مختلف قابل سفارش و تولید است و بسته به نوع کارایی با پوشش های مس، تیتانیوم استیل و… ساخته می شود. این نوع هیتر در ولتاژ و توان های مختلف قابل ساخت است و انواع مختلفی چون مهره دار، فین دار و فلنج دار دارند. همچنین از پوشش خارجی قوی برخوردارند برای حفاظت از فشارهای الکتریکی. موارد مصرف المنت میله ای در لوازم خانگی ها، خشک کن، بسته بندی، سردخانه و صنایع شیشه و پلاستیک می باشد.

تولید المنت میله ای
المنت میله ای

المنت حلقه ای:

المنت حلقه ای یا کمربندی و یا تسمه ای که در سایزها، انواع قابدار، سیم دار، پیچ دار و ساده تولید می شوند. و با روکش های استیل و الکتروگالوانیزه و وات های مختلف قابل سفارش هستند. از این نوع المنت برای انتقال حرارت از طریق تماس، مخصوصا سیلندرهای تزریق استفاده می شود. همچنین در صنایع ذوب و تزریق و تولید و تزریق پلاستیک از آن استفاده میکنند.

المنت های میله ای آبگرمکن
المنت های میله ای

المنت فشنگی:

به دلیل متغیر بودن قطر، این المنت کاربرد بسیاری در صنایع مختلف دارند. به دلیل داشتن روکش، توانایی کار در توان حرارتی بالا را نیز دارند. از دیگر نکات خوب این المنت ها می توان به قابلیت کنترل آنها توسط ترموکوپل های مختلف و قابلیت استفاده در فضای فشرده اشاره کرد. از موارد مصرف این المنت ها می توان تجهیزات پزشکی، صنایع پلاستیک،دستگاه های بسته بندی و… را نام برد.

هیتر فشنگی
هیتر فشنگی

المنت کویل هیتر:

از این نوع المنت می توان در مکان هایی با محدودیت فضا و احتیاج به حرارت بسیار بالا استفاده کرد. به دلیل اینکه این المنت ها قادرند در دماهایی بالاتر از 700درجه سانتیگراد فعالیت کنند و همچنین قابلیت انعطاف پذیری نسبتا بالایی دارند.از این نوع المنت در صنایع غذایی، ماشین های دسته بندی، دستگاه های برش، صنایع پلاستیک و ایجاد گرما در خلا و… استفاده می کنند.

المنت كويل هيتر
المنت كويل هيتر

المنت فلنچ دار:

از این نوع هیتر برای جداسازی بخش حرارتی و قسمت اتصالات الکتریکی و نصب و نگهداری المنت استفاده می کنند. المنت فلنج دار توانایی تولید گرمای بسیار بالایی نیز دارند. و در مدل های استاندارد از میله جنس فولاد زنگ نزن و از فلنچ برنجی فورچ شده یا استیل استفاده می کنند. موارد مصرف آن عبارتند از: صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی و همچنین ایجاد حرارت در داخل مخازن سیالات که احتیاج به گرمایش داخلی دارند.

پخش المنت فلنج دار در تهران
المنت فلنج دار

نتیجه گیری:

المنت در واقع نوعی مقاومت الکتریکی است که با عبور جریان برق انرژی حرارتی بسیار بالایی را تولید می کند که این نوع

مقاومت ترکیبی است از فلزات کروم و نیکل که کارشان تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی حرارتی است. انواع آن که بیشترین

کاربرد را در صنعت دارند عبارتند از: المنت سرامیکی، کویل هیتر، میله ای، فلنچ دار و …

بیشترین کاربرد المنت ها در بخاری های الکتریکی، ابگرمکن های برقی، سماور برقی و اتو بخار و همچنین چای سازها و…

می باشد که می توانید در بازار انواع آن را آن هم با قیمت مناسب بیابید و خریداری کنید.

واردکننده المنت - سازنده المنت
انواع المنت

مطالعه باعث بهتر شدن سبک زندگی در جامعه میشود. همانطور که میدانید لذت مطالعه در خواندن مطلبی جذاب، مفید و قابل درک است که کمک شایانی به بازدهی مغز شما میکند. پس سعی ما تولید کنندگان محتوای متنی در وب سایتها، بازنویسی مطالب مهم و کاربردی به صورت جذاب و کاملتر است. امیدوارم مطالب گفته شده در این مطلب برای شما مفید واقع شود.