لوگو مجموعه هیترهدف

المنت کوره ای

المنت حرارتی می بایست از مقاومت الکتریکی بسیار بالایی برخوردار باشد.
جدول محتوا

المنت کوره ای یکی از پراستفاده ترین انواع المنت حرارتی در صنعت می‌باشد که کاربردهای متنوعی دارد. کاربرد کلی این المنت برای ذوب مواد مختلف و تولید گرماست. در ادامه این مقاله به طور جامع درباره خرید المنت کوره ای و قیمت آن صحبت خواهیم کرد. اگر شما هم علاقه مندید درباره این قطعه اطلاعات بیشتری داشته باشید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

خرید المنت کوره ای

این المنت ها به علت ایجاد گرمای بسیار بالا می‌بایست از مقاومت بالایی در برابر گرما برخوردار باشند. هنگام خرید و سفارش المنت کوره ای توجه کنید تا مجموعه مورد نظر با کیفیت بالایی این المنت را در اختیار شما قرار دهد.

مجموعه هیتر هدف همواره در تلاش است تا المنت کوره ای و همچنین سایر انواع المنت های حرارتی را با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت در اختیار مشتریان قرار دهد. بنابراین شما می‌توانید سفارشات خود را به صورت تلفنی یا از طریق واتساپ به شماره های (33909017-021  –  5350784-0912 ) تحویل دهید.

قیمت المنت کوره ای

ساخت انواع المنت کوره ای صنعتی در کارگاه هیتر هدف شما می توانید المنت سرامیکی، فلنج دار و کوره ای در انواع مختلف با مشخصات فنی دلخواه سفارش دهید.

جهت کسب اطلاع از قیمت انواع هیتر کوره ای می توانید با ما تماس حاصل بگیرید. (33909017-021 – 5350784-0912 )

قیمت المنت کوره ای به قیمت ارز بستگی دارد.

از کوره ها برای حرارت زیاد دادن، سوزاندن و یا ذوب کردن همواره استفاده می شود امروزه هم در بسیاری از کارگاه ها و کارخانه ها برای تولید گرما و حرارت بسیار بالا، از این المنت استفاده می شود.

المنت کوره ای چیست؟

از المنت کوره ای جهت ذوب کردن و سوزاندن مواد استفاده می‌شود که این نوع المنت ها توانایی ایجاد 1500 درجه گرما را دارند. به دلیل ایجاد گرمای زیاد، این المنت‌ها نقطه ذوب و همچنین مقاومت الکتریکی بالایی دارند که نیکروم این خاصیت را ایجاد می‌کند. المنت های کوره ای از یک صفحه سرامیکی حاوی فرورفتگی ساخته می‌شوند که یک المنت حرارتی مارپیچی شکل درون آن وجود دارد. اگر می‌خواهید درباره این موضوع اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، به مقاله المنت کوره ای چیست موجود در وبسایت هیتر هدف مراجعه کنید.

المنت کوره ای یکی از پرکاربردترین انواع المنت حرارتی در صنعت می‌باشد.

المنت حرارتی معمولی یک قطعه سیم صاف و یا مارپیچی می باشد که گرما و حرارت را منتقل می کند.  وقتی جریان الکتریکی وارد این سیم ها می شود، از شدت گرما سرخ می شوند و این انرژی الکتریکی تبدیل به انرژی گرمایی می شود. گرمای حاصل در جهت های مختلف پخش می شود. قبل از چگونگی ساخت المنت کوره ای باید بدانیم که خرید المنت های حرارتی از لحاظ جنس به دو نوع تقسیم می شوند:

  • المنت های ساخته شده از جنس نیکل
  • هیتر های از جنس آهن

نوع نیکل‌ای این المنت های کوره ای عموماً از جنس نیکروم هستند.

انواع المنت کوره ای

المنت های کوره ای به طور کلی به 3 دسته اصلی تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

  • المنت فنری کوره ای
  • المنت کوره میله ای
  • المنت کوره ای صنعتی
خرید المنت کوره ای نیازمند دانش درباره این نوع از المنت می‌باشد.

جمع بندی

همانطور که بیان شد، المنت کوره ای مقاومت الکتريکي بالا و قابليت تحمل دماهاي بالا را براي مدت زمان هاي طولاني داشته و 80 درصد آن از نیکل و 20 درصد آن از کروم ساخته می‌شود. نیکروم بنا به دلایل مختلفی محبوب ترین آلیاژ در ساخت المنت کوره ای است چون نیکروم دمای ذوب بسیار بالایی دارد (حدود ۱۴۰۰ تا ۲۵۵۰ درجه سانتی گراد)، در دماهای بالا اکسید نمی‌شود، میزان انبساط پذیری کمتری در دماهای بالاتر دارد و همانطور که پیش تر هم بیان شد، مقاومت قابل قبولی نیز دارد. (تفاوت حجم نیکرون در دمای عادی و حداکثر دما فقط حدود ۱۰ درصد است). همه ی این ها باعث شده تا نیکروم عنصری مناسب برایاین المنت ها می باشد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. شما می‌توانید نظرات خود درباره المنت های کوره ای را در قسمت کامنت ها با ما مطرح کنید تا همکاران پاسخگوی سوالات و نظرات شما عزیزان باشند.

تصاویری از انواع های مختلف هیتر کوره ای در کارگاه هیتر هدف

5/5 (1 نظر)

نظرات

4 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *