دسته بندی :

خرید ترموکوپل 

خرید انواع ترموکوپل تیپ( s،b،r،k) ارزان از کارگاه هیتر هدف. تولید سفارشی طبق نیاز مشتری. هیترهدف تولیدکننده انواع ترموکوپل با بهترین کیفیت را از ما بخواهید. لطفا جهت مشاوره رایگان یا استعلام قیمت ترموکوپل هیترهدف با ما تماس بگیرید. ( 33909017-021  –  5350784-0912 )

تولید ترموکوپل

ترموکوپل که اشتباها به آن ترموکوبل هم میگویند یک وسیله ی رایج و کاربردی در اندازه گیری الکتریکی دما میباشد. این وسیله نوعی مولد برق بوده که اختلاف دما بین دو نقطه را تبدیل به ولتاژ میکند. ترموکوپل دو سیم فلزی جدا از هم دارد که از یک طرف به هم وصل شده و از طرف دیگر به یک دماسنج ترموکوپل متصل میشود. به دلیل اندازه گیری وسیع، این دستگاه در صنعت کاربرد فراوانی دارند. ترموکوپل دارای انواع و تیپ های متفاوتی میباشد که بسته به نوع آن محدوده اندازه گیری آنها متفاوت میباشد.

انواع ترموکوپل با بهترین قیمت در بازار لاله زار تهران

  • ترموکوپل تایپ S

  • ترموکوپل تایپ B

  • ترموکوبل تایپ R

  • تایپ K

  • تایپ J

  • PT 100

ترموکوپل تایپ S

ترموکوپل (ترموکوبل) تایپ S یک وسیله ی بسیار کاربردی است، که در صنعت از آن استفاده ی زیادی میشود. این وسیله تا دمای 1800 را میتواند اندازه گیری کند. این ترموکوپل از دو فلز ناهمسان که به هم متصل هستند تشکیل شده است. زمانی که حرارت به محل تقاطع این دو فلز میرسد جریان بسیار ضعیفی از آن نقطه به سمت سیم ها جاری میشود. دما و ولتاژ تولیدی در ترموکوپل باهم رابطه ی مستقیم داشته که در صورت بالا رفتن دمای محل تقاطع ولتاژ تولیدی افزایش پیدا میکند. پس اگر بتوانیم ولتاژ را اندازه گیری کنیم میتوانیم دمای محل تقاطع را هم اندازه گیری نماییم.

ترموکوپل تایپ S
ترموکوپل تایپ S

ترموکوپل تایپ B

این ترموکوپل (ترموکوبل) از سنسور های دما بالا به حساب می آید که از صفر تا 1800 درجه را اندازه گیری میکند. به همین خاطر در صنعت کاربرد فراوانی دارد. ترموکوپل تایپ B متشکل از دو الیاز پلاتین و رودیوم میباشد. سر مثبت ترموکوپل تایپ بی از 70 درصد پلاتین و 30 درصد رادیوم و سر منفی ان از 94 درصد پلاتین و 6 درصد رادیوم ساخته شده است

ترموکوپل هیترهدف
ترموکوپل هیترهدف

ترموکوبل تایپ R

این ترموکوپل تقریبا عملکردی شبیه به تایپ S دارد اما درصد رادیوم بیشتری نسبت به تایپ S داشته و توانایی این دستگاه از دو نوع i و J بیشتر است. ترموکوپل تایپ R دقت و پایداری بیشتر نسبت به تایپ S دارد اما به دلیل قیمت بالای ان نسبت به تایپ S، کاربرد ان کمتر است. لازم به ذکر است که این ترموکوپل میتواند تا دمای 1500 درجه را اندازه گیری کند.

تایپ K

پرکاربرد ترین نوع ترموکوپل هیترهدف، نوع K است. این محصول از نیکل، کرومیوم، آلومینیوم، منگنز و سیلیکون ساخته شده است که مقاومت بسیار زیادی در برابر خوردگی داشته  و میتواند تا دمای 1200 درجه را اندازه گیری کند. سر مثبت این نوع ترموکوپل از 90 درصد نیکل، 10 درصد کرومیوم و سر منفی ان از 95 درصد نیکل، 2 درصد الومینیوم، 2 درصد منگنز و 1 درصد سیلیکون تشکیل شده است.

تایپ K
ترموکوپل (ترموکوبل) هیترهدف تایپ K

تایپ J

این محصول محدوده کمتری را نسبت به نوع K اندازه گیری میکند اما دقت اندازه گیری بالا و دقیقی دارند. محدوده ی اندازه گیری این ترموکوپل از صفر تا 600 درجه میباشد که برای محیط هایی اکسید کننده بسیار مناسب است. این نوع ترموکوپل از آلیاژ های آهن، نیکل و مس ساخته شده است. سر مثبت ان را آهن و سر منفی آن را 45 درصد نیکل و 55 درصد را مس تشکیل میدهند.

ترموکوپل (ترموکوبل) تایپ J

PT 100

این محصول نوعی سنسور میباشد که به سنسور مقاومتی معروف هستند. این محصول کاربرد فراوانی در صنعت دارد مخصوصا زمانی که نیباز به اندازه گیری دمای زیر 600 درجه داریم. استفاده از سنسور بی کیفیت میتواند موجب خرابی دستگاه شما شود. ترموکوپل تایپ پی تی 100 از با کیفیت ترین محصولات کارگاه هیترهدف میباشد که با قیمتی مناسب روانه ی بازار کرده است

PT100

ترموکوپل ها (ترموکوبل) برای مدت زمان زیادی است که جزء بهترین روش های اندازه گیری دما به حساب می آیند. ترموکوپل ها در صنعت نیز کاربرد فراوان دارند مانند اندازه گیری کردن دمای کوره ها، دمای دودکش، قطع کن گاز شومینه و اجاق گازها، اندازه گیری دمای سیستم های تولید کننده دارو و مواد غذایی و غیره .

شرکت هیترهدف تولیدکننده انواع ترموکوپل thermocouple میباشد. لطفا جهت مشاوره رایگان یا استعلام قیمت ترموکوپل هیترهدف با ما تماس بگیرید. (   33909017-021  –  5350784-0912 )

ترموکوپل های هیترهدف با بهترین قیمت و کیفیت

گالری تصاویر ترموکوپل هیترهدف